Aký účes sa ku mne hodí? 3 rady na výber perfektného strihu na rok 2024

Zdieľať
účes
Aký účes sa ku mne hodí? 3 rady na výber perfektného strihu na rok 2024 Foto: www.freepik.com

Pozeráte sa na seba do zrkadla a hovoríte si, že by ste si zaslúžili zmenu. Pohrávate sa s otázkou, aký účes sa ku mne hodí, a nemôžete sa rozhodnúť. Chcete niečo nové, skrátka zmenu vizáže, ale bojíte sa, že vyberiete nevhodný strih a svoje rozhodnutie budete ľutovať. Poradíme vám, podľa čoho spoznať, aký účes sa ku mne hodí.

Aký účes sa ku mne hodí?

To je otázka, ktorú si za život položíme hneď niekoľkokrát. Spravidla zakaždým, keď dospejeme do fázy, že nie sme spokojní so svojím vzhľadom a chceme zmenu. Lenže ako si vybrať? A predovšetkým ako vybrať správne? Toto sú 3 tipy, ktoré vám s rozhodovaním pomôžu.

  • Aký máte typ vlasov?
  • Aká dĺžka vám pristane?
  • Aký máte typ tváre?

Aký máte typ vlasov?

Pokiaľ premýšľate, aký účes sa ku mne hodí, a neviete, čo si vybrať, pozrite sa na typ vašich vlasov. Aké sú? Sú riedke a jemné? Alebo naopak silné a husté? Máte vlasy rovné ako klince, alebo vlnité? Podľa toho, aký typ vlasov máte, môžete voliť vhodný účes. Pre jemné vlasy platí, že im pristanú kratšie strihy. Pri rovných vlasoch nie je na škodu ich prestrihať a dodať im objem. Ak máte vlasy vlnité, potom sa nebojte akéhokoľvek strihu či dĺžky.

čierne vlasy
Aký účes sa ku mne hodí? 3 rady na výber perfektného strihu Foto: www.gettyimages.com

Aká dĺžka vám pristane?

Teraz sa dostávame k dĺžke vlasov. Aj to je totiž rozhodujúci faktor pri rozhodovaní, aký účes sa ku mne hodí a aký naopak nie. Tu máme šikovný fígeľ, ako spoznať, aká dĺžka vlasov je vo vašom prípade ideálna. Vezmite si ceruzku a pravítko. Ceruzku priložte vodorovne pod bradu a pravítko priložte zvisle od ucha pozdĺž tváre tak, aby pravítko a ceruzka spoločne zvierali uhol 90°C. Následne zmerajte dĺžku od ušného lalôčika k bodu, v ktorom sa ceruzka s pravítkom dotýkajú. Pokiaľ je táto dĺžka menšia ako 5,7 cm, potom vám pristanú kratšie strihy. Ak je dĺžka väčšia ako 5,7, potom voľte dlhšie účesy.

strihanie
Aký účes sa ku mne hodí? 3 rady na výber perfektného strihu Foto: www.gettyimages.com

Aký máte typ tváre?

Aj na type tváre veľmi záleží. Ak máte hranatú tvár, odporúčame vám asymetrické strihy a vlasy jemne vlnité. Kto má obdĺžnikovú tvár, ten by mal nosiť cestičku na stranu a rovno strihané vlasy. Ak ste majiteľkou oválnej tváre, môžete si dovoliť prakticky čokoľvek – tento tvar je totiž univerzálny sadne mu snáď všetko. Pri srdcovom tvare tváre radíme vyvarovať sa ofine a naopak staviť na vrstvené účesy. Máte trojuholníkový tvar tváre? Potom sa nebojte šikmej ofiny a postupne zostrihaných vlasov. A čo poradíme ženám s okrúhlou tvárou? Noste vlasy dlhšie, vyvarujte sa vrstveným strihom a pozor aj na príliš objemné účesy.

tváre
Aký účes sa ku mne hodí? 3 rady na výber perfektného strihu Foto: www.gettyimages.com

Zdroj: extrafit.cz

výber perfektného strihu na rok 2024
Aký účes sa ku mne hodí? 3 rady na výber perfektného strihu na rok 2024 Foto: depositphotos.com

História účesov je fascinujúca téma, ktorá zahŕňa široké spektrum kultúr, období a osobných prejavov. História účesov odráža sociálne, politické a kultúrne zmeny v priebehu času a je neoddeliteľne spojená s identitou, módnymi trendmi a estetikou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané