Červená repa pomáha nielen pri nádorových ochoreniach

Zdieľať
Červená repa
Červená repa pomáha nielen pri nádorových ochoreniach Foto: www.freepik.com

Rakúsky vedec Rudolf Brojs sa vo svojom výskume zameral na skúmanie nádorových ochorení a prírodné možnosti boja s nimi.

Jeho výskum nakoniec vyústil v špeciálne zostavený program pre pacientov trpiacich rakovinou, ktorý trvá 42 dní. V rámci tohto programu je cieľom rakovinotvorné bunky „vyhladovať“ a posilniť zdravie a odolnosť celého tela. K tomu má slúžiť najmä zeleninová šťava, zložená z viacerých druhov zeleniny, ktorej najdôležitejšou ingredienciou  je červená repa. Okrem toho pacienti v tomto období pijú iba čaj.

Čo je potrebné k výrobe liečivej kúry

Aby ste si pripravili liečivú zeleninovú šťavu presne podľa vedcovho receptu, budete potrebovať:

  • samozrejme už spomínanú červenú repu ako základ
  • stopkový zeler
  • reďkovky
  • mrkvu
  • zemiaky

Táto zeleninová šťava bola starostlivo zostavená tak, aby obsahovala iba minimálne množstvo cukrov, vrátane glukózy, ktorou sa nádorové bunky „živia“. Na základe toho dochádza k zmenšovaniu nádorov a zároveň k posilneniu organizmu v boji proti týmto škodlivým bunkám.

Dôvod, prečo Rudolf Brojs zvolil práve tento mix zeleniny, nie je zďaleka náhodný. Vedec skúmal zloženie a účinky jednotlivých druhov zeleniny a vyššie uvedené druhy zaradil do džúsu vďaka ich špeciálnym vlastnostiam.

Červená repa
Červená repa pomáha nielen pri nádorových ochoreniach Foto: www.freepik.com

Vlastnosti jednotlivých zložiek

O červenej repe je už dlhšiu dobu známe, že je účinná v boji proti leukémii, ale aj proti iným nádorovým ochoreniam.

Pokiaľ ide o stopkový zeler, ten je doslova nabitý vlákninou, ktorá umožňuje telu účinne sa zbavovať škodlivín, a obsahuje tiež látku znižujúcu riziko vzniku nádorových ochorení v určitých častiach tela, napríklad v prsiach alebo zažívacom trakte.

Rovnako u reďkoviek preukázali štúdie ich účinky v boji proti rakovine. Obsahujú veľké množstvo užitočných látok, napríklad antioxidanty, vitamín C a toľko potrebnú vlákninu.

Mrkvu si ľudia zvyčajne spájajú s jej jedinečnými účinkami na zrak. Obsahuje však aj farbivá, ktoré sú z rovnakej skupiny ako farbivá v červenej repy, a pôsobí protinádorovo.

Zemiaky spolu napríklad s karfiolom patria medzi biele potraviny a podľa čínskych vedcov ich konzumácia znižuje riziko vzniku nádorového ochorenia, najmä  žalúdka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané