Hriešne dobrá čokoládová pena

Zdieľať
čokoládová pena
Hriešne dobrá čokoládová pena Foto: www.freepik.com

Objavte kúzlo domácej čokoládovej peny, ktorá ponúka neodolateľnú chuťovú symfóniu a stane sa vrcholom každej slávnostnej tabule. Tento klasický dezert, známy svojou jemnosťou a bohatým čokoládovým zážitkom, je ideálny spoločník k vanilkovej zmrzline či čerstvému ovociu. Naučte sa, ako pripraviť dokonalú čokoládovú penu, ktorá rozpustí každého gurmána v sladkom extáze.

Urobte si doma nezabudnuteľnú čokoládovú penu, ktorá sa roztopí na vašom jazyku. Čokoládová pena, ikona dezertného menu, si zachováva svoju pozíciu aj v najprestížnejších kulinárskych kruhoch. Tento dezert môžete podávať samostatne alebo v kombinácii s vanilkovou zmrzlinou a sezónnym ovocím, ako sú jahody, maliny alebo čerešne, čím vytvoríte dokonalú harmóniu chutí. Kľúčom k vynikajúcej chuti peny je výber kvalitnej čokolády s vysokým percentom kakaa. Nebojte sa experimentovať aj s ďalšími prídavkami, ako je štipka chilli pre pikantný nádych alebo trochu morskej soli, ktorá umocní čokoládové tóny. Pri servírovaní zdobte čerstvými listami mäty alebo posypte kakao práškom pre estetický aj chuťový zážitok.

čokoládová pena
Hriešne dobrá čokoládová pena Foto: www.freepik.com

Čokoládová pena

 • Čas prípravy: 30 minút
 • Doba chladenia: 4 hodiny

Ingrediencie:

 • 150 g kvalitnej horkej čokolády
 • 2 vajcia
 • 3 lyžice krupicového cukru
 • 1 lyžica kakaa
 • 2 cl pomarančového likéru
 • 200 ml smotany na šľahanie

Príprava

 1. Čokoládu rozlámte na malé kúsky a rozpustite vo vodnom kúpeli.
 2. Zo žĺtkov a 2 lyžíc cukru ušľahajte hustý krém. Cukor musí byť úplne rozpustený. Potom pridajte kakaový prášok a pomarančový likér.
 3. Smotanu vyšľahajte dotuha. Z bielkov pripravte tuhý sneh a pridajte do neho lyžicu cukru.
 4. Do žĺtkového krému opatrne vmiešajte mierne vychladnutú rozpustenú čokoládu. Potom po častiach pridajte sneh a nakoniec šľahačku. Miešajte veľmi opatrne, aby pena zostala jemná a nadýchaná.
 5. Penu vložte do chladničky a nechajte zhruba 4 hodiny chladiť. Môžete ju chladiť v miske a potom pri podávaní vykrajovať lyžicou halušky, alebo chladiť v miskách alebo pohároch, v ktorých ju budete servírovať. Na ozdobu môžete použiť hoblinky čokoládovej kôry, strúhanú čokoládu, čerstvé ovocie alebo lístky mäty.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané