Pes podľa znamenia. Ktoré z 12 plemien je to vaše?

Zdieľať
Pes podľa znamenia. Ktoré z 12 plemien je to vaše?
Pes podľa znamenia. Ktoré z 12 plemien je to vaše? Foto: www.freepik.com

Každému z nás patrí jedno znamenie zverokruhu podľa dňa, keď sa narodil. Iste viete, či je podľa astrológie vaším znamením Býk, Kozorožec alebo Lev. Počuli ste ale už o tom, že každému z 12 znamení sú tiež priraďované psie plemená, ktoré najlepšie svojou povahou zodpovedajú vlastnostiam ľudí narodených v príslušnom období? Ktorý pes podľa horoskopu patrí práve vám?

Pes podľa znamenia

 • Baran 21.3. – 20.4. Border kólia
 • Býk 21.4. – 21.5. Afganský chrt
 • Blíženci 22.5. – 21.6. Labrador, bígel, Jack Russell teriér
 • Rak 22.6. – 22.7. Bišón
 • Lev 23.7. – 22.8. Mops
 • Panna 23.8. – 22.9.  čivava
 • Váhy 23.9. – 23.10 Shih-tzu, anglický seter
 • Škorpión 24.10 – 22.11. Pyrenejský horský pes, anglický mastif
 • Strelec 23.11. – 21.12. Retriever, pudel, bígel
 • Kozorožec 22.12. – 20.1. Veľký bradáč
 • Vodnár 21.1. – 20.2. Bergamský ovčiak
 • Ryby 21.2. – 20.3. Anglický buldog, bernardín
žena so psom
Pes podľa znamenia. Ktoré z 12 plemien je to vaše? Foto: www.gettyimages.com

Tvrdohlavá ale vždy nadšená border kólia sa skvele hodí k povahe Barana, Býci zase skôr ocenia krásne a elegantné plemeno afganského chrta. Blíženci potrebujú mať po svojom boku priateľské plemeno, akým je napríklad labrador, dobrou voľbou je pre nich ale aj bígel či Jack Russell teriér. Pre rodine založených Rakov je ideálnym plemenom bišón, Levy zase uprednostnia skôr módneho mopslíka. Medzi fanúšikov malých psích plemien patria aj Panny. Tým urobí radosť napríklad  čivava.

Váhy sú známe pre svoju obľubu krásy a elegancie, a preto budú hrdými majiteľmi anglických setrov či zaujímavých shih-tzu. Škorpiónom vyhovujú plemená, ktoré dodávajú pokoj a chránia svoju „svorku“. Preto by mali zvážiť voľbu pyrenejského horského psa či anglického mastifa. Strelci potrebujú po svojom boku psa, ktorý má rád spoločnosť rovnako ako oni sami. Výborným výberom je preto zlatý retriever, bígel alebo pudel.

Kozorožci bývajú spravidla pokojní, a preto potrebujú po svojom boku pokojného štvornohého parťáka. Tým pre nich môže byť napríklad Veľký bradáč. Vodnári zase uprednostnia psa hravej a veselej povahy ako je napríklad bergamský ovčiak. Ryby potrebujú oddaného psieho služobníka, na ktorého sa môžu za všetkých okolností spoľahnúť. Preto je pre nich skvelý napríklad anglický buldog ale aj bernardín.

psy
Pes podľa znamenia. Ktoré z 12 plemien je to vaše? Foto: www.gettyimages.com

Zdroj: extrafit.cz

muž so psom
Pes podľa znamenia. Ktoré z 12 plemien je to vaše? Foto: www.gettyimages.com

Dá sa priradiť pes podľa znamenia?

Áno, existuje viacero názorov a teórií, ktoré hovoria o tom, že určité plemená psov alebo ich charakterové črty sa lepšie hodia k ľuďom narodeným pod určitými znameniami zverokruhu. Napríklad, môže sa predpokladať, že energické a avanturistické plemená psov by mohli lepšie vyhovovať osobám narodeným pod ohnivými znameniami ako sú Baran, Lev a Strelec, zatiaľ čo pokojnejšie a viac domácky založené plemená by mohli byť vhodnejšie pre zemské znamenia ako sú Býk, Panna a Kozorožec.

Tieto názory vychádzajú skôr z populárnej astrológie a nemajú vedecký základ. Výber psa by mal závisieť predovšetkým od životného štýlu človeka, jeho schopnosti a ochoty venovať sa psovi, ako aj od individuálnych potrieb a osobnosti samotného psa. Aj keď môže byť zábavné uvažovať o zverokruhu pri výbere psa, dôležité je brať do úvahy praktické aspekty a zabezpečiť, aby ste a váš pes boli šťastní a zdraví spolu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané