Slintáte v noci? Mali by ste ihneď spozornieť, môže to znamenať vážny problém

Zdieľať
slinenie

Je váš vankúš po prebudení mokrý od slín? Ak toto spoznáte, spozornite. Nadmerné slinenie počas spánku môže byť príznakom  nebezpečnej choroby alebo iných nepríjemností.  Nadmerná tvorba slín neveští nikdy nič dobré. Jedná sa o symptóm, ktorého spúšťačom môžu byť niektoré choroby, alebo napríklad aj parazity. My vám dnes povieme, na ktoré zdravotné komplikácie môže tento príznak poukazovať. Ak máte pocit, že v spaní dochádza k zvýšenej tvorbe slín, rozhodne by ste to nemali brať na ľahkú váhu!

Nádcha

Upchatý nos umožňuje dýchať iba ústami. Pri nádche preto zaspávame s otvorenými  ústami  a to je častým dôvodom nadmernej tvorby slín.

Infekcia v ústnej dutine

Nadmerné slinenie tiež môže spôsobovať niektoré z ochorení ústnej dutiny, napríklad zápal slizníc a ďasien, alebo zubné kazy, poprípade paradentóza.

Tráviaci trakt

Ďalšou skupinou sú choroby tráviaceho traktu. Môže ísť o rôzne zápaly, nadúvanie alebo prekyslenie žalúdka. Pri týchto chorobách nadmerná tvorba slín funguje ako ochrana.   Prítomnosť pásomnice vo vašich črevách môže byť tiež jednou z príčin. Parazity totiž ovplyvňujú hladinu Ph a zvýšená kyslosť vedie k nadmernému slineniu.

Ochorenie nervového systému

Tento príznak sa môže objaviť aj u niektorých ochorení nervového systému , napríklad cerebrálna cirkulácia, pri parkinsonovej chorobe, zápale trojklaného nervu alebo dokonca aj pri onkologickom ochorení.

Endokrinný systém

Nadmerné slinenie môže byť tiež reakciou na ochorenie žliaz s vnútornou sekréciou, napríklad štítnej žľazy, hypotalamu, hypofýzy a ďalších. Príčinou však tiež môžu byť zlé návyky, ktoré ste si osvojili. Veľkou tvorbou slín trpia napríklad ľudia, ktorí užívajú drogy alebo fajčia. V každom prípade by ste mali kontaktovať svojho lekára.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané