Viete, ako čarovná je potravinová fólia? Tu je 14 trikov, ako efektívne túto fóliu využiť v domácnosti!

Zdieľať
potravinová fólia www.gettyimages.com

Potravinová fólia má oveľa viac využitia  než len uchovanie čerstvého jedla! Jednoduchý plastový materiál môže byť tiež použitý, aby Vám pomohol udržať kuchyňu čistú, či Vás zbavil otravného hmyzu.

Dnes sme pre Vás pripravili zoznam  vecí, ktoré s potravinovou fóliou môžete skutočne robiť!

1. Nápoj sa z Vášho pohára nevyleje .

Pokiaľ Vaše poháre nemajú  vrchnáky  a chcete sa ochrániť pred neočakávaným únikom tekutiny, zakryte pohár plastovým obalom a použite slamku.

2. Pripravte si pasírované vajcia

Tradične sú pasírované vajcia uvarené pridaním štipky octu do vriacej vody, vytvorením varu v hrnci a umiestnením vajec. Avšak, aj keď sú všetky tieto pokyny striktne dodržané, neexistuje záruka, že vajíčko vyjde práve tak, ako  chcete.

Je oveľa jednoduchšie pripraviť tento pokrm za použitia potravinovej fólie. Jednoducho nalejte vajcia do obalu a uložte  do vriacej vody.

3. Otvorte zavárací pohár.

Ak sa veko nádoby, alebo fľaše odmietne uvoľniť, zabaľte ho do plastového obalu. To zastaví Vaše ruky pred posunutím, a tým umožní otvorenie nádoby.

4. Chráňte Vašu kuchyňu pred nečistotami.

Ak ste niekedy na prípravu jedla použili kuchynský robot, potom pravdepodobne viete, ako zle môže celá kuchyňa skončiť. Ale ak predbežne zabalíte misu do potravinovej fólie, môžete sa tomuto veľkému  neporiadku vyhnúť.

5. Zabráňte vyschnutiu farby.

Pokiaľ si urobíte prestávku od práce s farbou, obaľte kefu a nádobku plastovým obalom. Týmto spôsobom nebude povrch farby suchý a kefu nebude stvrdnutá.

6. Vytvorte si pascu na hmyz.

Ak sa chcete zbaviť nepríjemných mušiek, môžete použiť túto jednoduchú pascu. Ak to chcete urobiť, dajte nakrájané ovocie do pohára, zakryte pohár plastovým obalom a vytvorte malé otvory.

7. Naklepte si mäso, bez toho, aby Vaša kuchyňa vyzerala ako po výbuchu.

Pred klepaním mäso pokryte plastovým obalom. Týmto spôsobom oddelené vlákna nebudú lietať v každom možnom smere, a Vaša kuchyňa tak zostane čistá.

8. Prepravujte veci jednoduchšie.

Preprava bude oveľa príjemnejší zážitok s pomocou plastového obalu. Už nemusíte všetko vyberať zo zásuviek, stačí len keď danú zásuvku obalíte plastovou fóliou, a tým zabránite pohybu uložených vecí.

9. Ochráňte Vašu make-up taštičku.

Ak plánujete cestovať s tekutými kozmetickými prípravkami, ale obávate sa, že by sa mohli rozliať, zakryte otvory nádob plastovým obalom. To pomôže ochrániť krémy a oleje pred prípadným únikom.

10. Uvoľnite upchatý  záchod.

Pomocou plastového obalu môžete odstrániť zanášanie toalety. Za týmto účelom obaľte misu plastovým obalom a utesnite hrany lepiacou páskou. Potom spustite splachovadlo, plast by mal napučať.

Potom budete musieť niekoľkokrát stlačiť fóliu. Akumulovaný vzduch pod ním zatlačí na zablokovanie v kanalizácii.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané