Žena zubára mi prezradila tajomstvo, ako prirodzene a okamžite vybieliť zuby doma bez poškodenia skloviny

Zdieľať
Žena zubára mi prezradila tajomstvo
Žena zubára mi prezradila tajomstvo, ako prirodzene a okamžite vybieliť zuby doma bez poškodenia skloviny Foto: depositphotos.com

K zubárovi nechodíme len na prehliadku alebo na kazy. Jeho služby môžete využiť aj v prípade, že chcete mať belšie zuby. Okrem zubných lekárov tieto služby ponúka aj mnoho kozmetických a podobných centier. Všade budete mať príjemné výsledky, ale nikdy nezabúdajte, že za to tiež zaplatíte. A cena nie je malá.

Zuby si môžete ľahko a rýchlo vybieliť doma bez toho, aby ste zbytočne míňali peniaze. Ako to urobiť? Čudovali by ste sa, ale postačí citrónová šťava a štipka soli. Zmiešajte citrón a soľ v pomere 1:3. Malo by tvoriť pastovú konzistenciu, ktorú môžete naniesť na kefku a čistiť si zuby tak, ako ste zvyknutí. Pokiaľ budete tento proces opakovať pravidelne, zhruba dvakrát týždenne, dosiahnete znateľnejšiu belosť. Normálne to neodporúčame, pretože človek má čo do činenia s veľmi agresívnou kombináciou látok.

okamžite vybieliť zuby doma
Žena zubára mi prezradila tajomstvo, ako prirodzene a okamžite vybieliť zuby doma bez poškodenia skloviny Foto: www.gettyimages.com

Tiež citrónová šťava vám pomôže, keď máte zlý dych. Buď postupujte podľa vyššie uvedených krokov čistenia, šťavu rovno vypite alebo si vypláchnite ústa. Vďaka jeho pomerne účinným zložkám sa môžete zbaviť baktérií spôsobujúcich zápach z úst. Nielen, že je ideálne takto kloktať po každom jedle, ale je vhodné zvážiť aj pravidelnú profylaxiu.

Citrónová šťava tiež podporuje zdravie ústnej dutiny. Je to hlavne vďaka vitamínu C. Zmiešajte vodu a citrón v pomere 2:1 a použite domácu ústnu vodu, ktorú odporúčame pravidelne vyplachovať. Posilňujete tak nielen ďasná, ale aj samotné zuby. Túto domácu ústnu vodu je vždy najlepšie použiť po vyčistení zubov. Nezabudnite, že rovnaký postup eliminuje prípadné bolesti zubov. Látky obsiahnuté v citrónovej šťave sú veľmi prospešné, keď trpíte infekciou alebo zápalom a následným poranením zubov. Po citróne bolesť prejde a problém sa vyrieši. Počítajte však s dlhodobými problémami, opraviť ich môže iba lekár.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané